O twórcach

 Rafał Niemczyk (ur. 1982)

Rafal_Niemczyk_kolorZ wykształcenia dziennikarz; autor pracy dyplomowej pt. Literatura science – fiction: historia, główne nurty i najwybitniejsi przedstawiciele gatunku. Całkiem możliwe, że cierpi na prokrastynację. Wiele niewygodnych decyzji i czynności odkłada „na jutro”. Współtwórca nieistniejącego już art-zina kulturalnego „Experyment”, promującego twórczość młodych artystów różnych dziedzin sztuki. Od czasu do czasu publikuje w kwartalniku literackim Wakat. Redaktor i autor tekstów w wielu pismach branżowych, m.in. w magazynie „Strefa” – informatorze KSSE S.A. Oprócz literatury – pasjonat sportu i dziennikarz sportowy (publikował w „Sporcie” oraz portalu Sportall.pl). Maratończyk, od święta tenisista. Jako że jest już za stary, żeby wygrać Wimbledon, poświęcił się swojej twórczej stronie. Uwielbia zarówno klasyczne frazy, dziwne wyrazy, jak i postmodernistyczne eksperymenty. Zapatrzony w Nabokova, Bernharda, Mrożka i… wielu innych. Pisze opowiadania i nowele, jest laureatem kilku konkursów literackich. W 2015 roku zadebiutował jako prozaik – zbiór opowiadań „Mama umiera w sobotę” ukazał się nakładem Wydawnictwa Afera.

Załoga

Dominik Śniadek

Zawód wyuczony – lepiej nie mówić, w każdym razie nie filolog. Zawód wykonywany – bukinista, czyli po polsku sprzedawca książek używanych (czym się nie chlubi, ale co zdecydowanie lubi). Wiek – przyzwoity. Zakochany w Homerze i Herbercie – bez wzajemności. Twórca postaci Pana od Książek oraz postaci Homuncio – co z tego wyjdzie, zobaczymy. Wierszokleta i rymowanek pospolity, bywa, że limeryk złośliwy. Lubi długą jazdę starym japońskim samochodem, po krętych, bocznych drogach donikąd w akompaniamencie starego punka. Gdyby mógł, pojechałby w Bieszczady i już nie wracał. Lubi samotność, ale cieszy się, gdy spotyka dobrego człowieka. W literaturze szuka słowa, a nie treści. Uważa, że jest zdecydowanie za dużo dobrych książek, o których zapomnieli czytelnicy. Z umiłowania radykał i ekscentryk – nie ogląda TV, nie lubi sportu i nie odczuwa chęci posiadania rzeczy. Ceni dwie wartości: wolność i piękno oraz ich implikacje, resztę raczej kontestuje. Jeśli nie musi, nie odpowiada na maile rozpoczynające się od słowa „Witam”, choć na ogół prowadzi zaawansowaną korespondencję. W sprawach nagłych proszę pisać na: homuncio5@gmail.com.

Maciej Gierszewski

Poeta, prozaik, bloger, redaktor. Pisuje o komiksach, m.in. na Komiksomanii, Kolorowych Zeszytach oraz Alei Komiksu. Współpracuje z wydawnictwem Centrala – Mądre komiksy. Opublikował dwie książki z wierszami: Profile (Olsztyn 2006, kup!), Luźne związki (Poznań 2010, kup!) oraz jedną z opowiadaniami: Moje życie z Dżejmsem (Tylicz 2012, kup!). Zredagował (ze Szczepanem Kopytem) antologię poetycką pt: Słynni i świetni. Antologia poetów Wielkopolski debiutujących w latach 1989 – 2007 (Poznań 2008, kup!). Prowadzi również bloga: http://hajfa.wordpress.com. Mieszka w Poznaniu.

Współpracują

Jacek Bryk

Małgorzata Jędrzejewska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: