Koncepcja

W czasie, gdy czytelnictwo w Polsce zaczyna w zastraszającym tempie zamierać, staramy się propagować słowo pisane na różnych frontach. Pisać, czytać, opowiadać. Książki to przecież nie tylko hobby, ale najstarszy sposób na przekazywanie wiedzy i myśli. Idziemy z prądem i pod prąd – piszemy o książkowych nowościach i zapomnianych perełkach, o klasyce i literaturze pop, o literaturze popularnonaukowej, ale i o komiksach.

W nasze teksty wkładamy serce i energię, poświęcamy im czas, by przybliżyć Czytelnikom książki godne uwagi. „Musimy zawsze pamiętać, że dzieło sztuki jest nieodmiennie kreowaniem nowego świata, a zatem pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest możliwie dokładne przyjrzenie się temu światu” – pisał Vladimir Nabokov. Zajmujemy się jednak nie tylko dziełami sztuki, czasem jesteśmy krytyczni, a czasem złośliwi. Jesteśmy niezależni, lubimy literackie wyzwania.

Karel Čapek, słynny czeski pisarz i filozof, napisał w jednym ze swoich aforyzmów:
Publiczność, do której my – artyści – adresujemy swoją twórczość, jest, można powiedzieć, jedynie symboliczna; w istocie jest to tylko gromada dziwaków, którzy z przyczyn dość zagadkowych interesują się sztuką lub nami. 

Dla tej „gromady dziwaków” piszemy i my, starając się – niejako przy okazji – stale ją powiększać. Odnajdywanie wzorem Nabokova ukrytych światów, a gdzieś w nich starych prawd i nowych wartości, bohaterów i szaleńców, ważkich słów, miodnych fraz, klasycznych wersów i postmodernistycznych krzywizn, ale przede wszystkim – dobrej zabawy. Wszak literatura może fascynować i bawić jednocześnie. Zachęcamy do wymiany uwag, dialogu i współpracy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: